HAKKIMIZDA
MALİ RAPOR

HAKKIMIZDA

TÜBİTAK, Ulusal Destek Programları ile firmaların, teknoloji ve yenilik kapasitelerinin geliştirilerek daha rekabetçi olmaları, sistematik proje yapabilmeleri, katma değeri yüksek ürün geliştirebilmeleri, kurumsal araştırma teknoloji geliştirme kültürüne sahip olmaları, ulusal ve uluslararası destek programlarında daha etkin yer almaları ülke ihtiyaçları ve ulusal hedeflere yönelik daha etkin Ar-Ge Projelerinin hayata geçirilmesi ve sonrasında ticarileştirilebilmesi amacıyla Ar-GE projelerini desteklemektedir.

 

Bu programlar kapsamında, Türkiye için kritik öneme sahip ve gelecek potansiyeli yüksek ürünlerin ülke içinde üretim kapasitesinin geliştirilmesi hedeflenmekte olup, Ülkemizin ihtiyaç duyduğu teknolojik gelişime katkı sağlayacak AR-Ge projelerinin, uçtan uca bir yönetişim ve destek modeli ile Ulusal Destek Programları ile hayata geçirilmesi amaçlanmaktadır.

 

TÜBİTAK-TEYDEB bünyesinde özel sektör kuruluşlarına yönelik Araştırma-Geliştirme faaliyetlerinin proje esaslı desteklendiği programlar yürütülmektedir.

 

Bu programlar kapsamında desteklenen projeler, ilgili mevzuat kapsamında altışar aylık dönemler halinde izlenmektedir. Projeleri desteklenen firmalar projenin dönemsel gerçekleştirilen faaliyetleri kapsamında yaptıkları harcamaları ve giderleri Mali Raporda beyan ederler. Mali Rapor ise Serbest Muhasebeci Mali Müşavirin denetim ve tasdikine sunulur.

 

İlgili projeler çerçevesinde gerçekleştirilen harcamaların ise ilgili yönetmelikler ve mali rapor hazırlama kılavuzunda yapılan açıklamalar doğrultusunda yapılması önem arz etmektedir. Zira bu düzenlemelere riayet etmeden gerçekleştirilen harcamalar desteklenmemektedir. Malirapor.com’un temel hedefi Tübitak tarafından desteklenen şirketlere yön göstermek, her bir destek programı özelinde yönetmelik hükümlerini irdeleyerek sade bir şekilde yazıya dökmek, bu alanda güncel gelişmeleri takip etmek ve yayınlamak, öte yandan şirketlerin projelerini devam ettirirken mali rapor hazırlama kılavuzunda açıklanan esaslar doğrultusunda paylaşımda bulunmaktadır. Sonuç olarak malirapor.com, ekosistemin tamamına fayda sağlayan bir web sitesi olma amacındadır.

 

Malirapor.com, web sitesinde yayınlanan bütün özgün yazıların hakları Kapsam Denetim SMMM Ltd. Şti.’ne aittir. İzinsiz kullanılamaz, aktif link verilmeden paylaşılamaz.

 

Kapsam Denetim ailesi olarak 10 yılı aşan tecrübemiz ile Teydeb projesi yürüten firmalara, mali rapor tasdik hizmeti, Teydeb Projelerine yönelik danışmanlık hizmetleri, teydeb projesi olan firmalara muhasebe ve mali müşavirlik hizmetleri sunmaktayız.

 

Bu çerçevede firmaların daha ziyade projelerinin teknik boyutlarıyla daha fazla zaman ayırmaları, mali yönleri ile ilgili kısımlarının ise olabildiğince tarafımızca yürütülmesi amaçlanmaktadır.

advanced divider

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Bizi arayın veya bize mesaj bırakın, tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde cevaplamaya çalışıyoruz.

FAX

+90 312 286 2530

ADRES

Söğütözü Mahallesi, 2176. Cadde, Platin Tower İş Merkezi, No: 7 / 71 Çankaya / Ankara
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

BİZE YAZIN